A vibrációs tesztrendszerek mechanizmusa
A vibrációs rendszerekben a rezgésgenerátor az audio rendszerekben használt hangszórónak felel meg. Itt azonban a hangforrás helyett rezgésvezérlők vannak a generátorok vezérléséhez, amit az erősítők áramával táplálnak.
Elektrodinamikus vibrációs tesztrendszerek
A vibrációs rendszerek az audio rendszerekhez hasonló elven működnek, ahol különböző forrásokból származó elektronikus jeleket (például CDs) erősítenek fel, majd hangszórók alakítanak át hanggá. A vibrációs tesztrendszerek esetében a rezgésgenerátorok felelnek meg az audio rendszerek hangszóróinak. A generátorok vezérléséhez azonban itt a hangforrás helyett vibrációvezérlők vannak, amit az erősítőkön átvezetett árammal táplálnak. A különbség az, hogy a mintára vagy a rázóasztalra tett mozgás- és rezgésfigyelő jelátalakítókból (gyorsulásérzékelőkből) érkező jeleket visszacsatolják a vezérlőbe, annak érdekében, hogy a vibrációs terhelési vizsgálat olyan rezgéstartományban történjen, ami megfelel a szabványoknak.
Vibrációs GENERÁTOR
A működés a Fleming-féle balkéz szabályon alapul. Amikor elektromos áram folyik át egy mágneses térbe helyezett vezetéken, akkor mind a mezőre, mind az áram irányára merőleges erő jön létre.
Vibrációs VEZÉRLŐ
Az eredeti hullámformák nem reprodukálhatók csak a tesztmintáról, vagy a mezőből nyert rezgési adatok alkalmazásával. A hullámformákat ugyanis nagymértékben deformálják az erősítők jellemzői, a vibrációs generátorok kombinált dinamikája és a tesztminták. A vibráció vezérli a berendezéseket úgy, hogy a vibrációs generátorok a kijelölt rezgést generálják, automatikusan kompenzálva a tulajdonságokat és a dinamikát. Minden IMV rezgésvezérlő testreszabott annak érdekében, hogy ügyfeleink kielégíthessék az egyedi igényeiket. A „Felhasználó barát” elvet mindig követtük.
Teljesítmény ERŐSÍTŐ
A teljesítményerősítő szerepe az, hogy vezérlő árammal táplálja a rezgésgenerátort, átalakítva a gyorsulásmérőkben generált kis elektromos jeleknek a nagyfeszültséghez szükséges nagyobb árammá. Az IMV teljesítményerősítői a kapcsolt erősítőrendszert alkalmazzák. Főleg, az iparág legmagasabb szintjét jelentő, kompakt és nagy hatékonyságú teljesítménymodulokat használnak, energia-, és a helytakarékosságot biztosítva ezzel.